Tworzenie stron internetowych WWW Radom, Kielce, Skarżysko, Szydłowiec

Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej?
Samo stworzenie strony internetowej nie oznacza końca naszych kosztów. Strona musi zostać jeszcze gdzieś umieszczona, musi zostać przypisana do niej unikatowa nazwa, czyli domena. Dodatkowo aby strona została odnaleziona przez innych wymagany jest jej marketing oraz pozycjonowanie. 

Koszty związany z domeną i serwerem są to koszty odnawialne, czyli należy je opłacać co roku (bądź co miesiąc). Przeważnie firmy wybierają ten pierwszy wariant. Ceny domen i serwerów są naprawdę zróżnicowane. W przypadku serwerów na cenę wpływa specyfikacja techniczna i ilość opcji dodatkowych. Nie ma sensu łakomić się na jak najtańsze oferty, ponieważ zazwyczaj są one bardzo niskiej jakości. Jak chodzi o cenę domen to największy wpływ ma na nie rodzaj domeny. Domeny funkcjonalne i regionalne ".eu. .org" są tańsze od domen Polskich czyli ".pl"

Średni koszt związany z opłatą za serwer to 56zł netto / rok
Średni koszt związany z opłatą za domenę to 99zł netto / rok (pierwsza rejestracja 9.90 - 30zł netto/rok)

Czym kierować się przy wyborze serwera opisane jest tutaj.
Czym kierować się przy wyborze domeny opisane jest tutaj.


Dodatkowym kosztem związanym ze stroną internetową jest pozycjonowanie. Pozycjonowanie stron www umożliwia odnalezienie strony w wynikach wyszukiwarek (najpopularniejszą wyszukiwarką w Polsce jest Google.pl). Koszty pozycjonowania są bardzo zróżnicowane. Jeżeli sami poprowadzimy swoją kampanię nasze koszty zmaleją. W przeciwnym razie musimy prace zlecić osobą z zewnątrz. Tutaj także trzeba przestrzegać się bardzo tanich ofert, ponieważ na rynku jest bardzo dużo firm, które oferują pozycjonowanie "za grosze". Niestety takie oferty przysporzą więcej złego niż dobrego, a na dodatek wyrzucimy pieniądze "w błoto". Średni koszt pozycjonowania to 100-150zł netto/miesięcznie. Przy pozycjonowaniu należy wziąć pod uwagę fakt, że strony należy pozycjonować przez wiele miesięcy, w innym wypadku efekty nie będą satysfakcjonujące, ponieważ na pozycjonowanie trzeba poświęcić wiele czasu.

Kolejnym (już opcjonalnym) elementem w tej układance jest marketing internetowy. Najpopularniejszymi sposobami promocji stron WWW jest marketing szeptany i wirusowy. Niestety kosztów tego typu marketingu nie da się ustalić bez wcześniejszego ustalenia szczegółów (średni koszt takich działań to 3zł netto za jeden wpis).

Jeżeli posiadacie więcej pytań bądź chcecie określić dokładne koszty Waszej strony WWW, zapraszamy do kontakt poprzez email: kontakt@digital-it.pl